Wiosna w żółtych barwach


Złocistożółte kwiaty wiosny
W moim ogródku działkowym rosną nie tylko byliny, ale także krzewy ozdobne. Od wczesnej wiosny do jesieni działka mieni się różnymi barwami kwiatów. Jeszcze kilka tygodni, a będziemy się zachwycać pierwszymi kwiatami wiosny i upajać ich zapachem.Chcę pokazać działkę z kwitnącymi  w maju bylinami i krzewami. Kolory kwiatów i liści mienią się wszystkimi odcieniami żółci.


Chyba krzewy zmówiły się z bylinami i zakwitły w tym samym czasie, na ten sam kolor. Na pierwszym planie - zdjęcie po prawej - widoczne są rośliny rosnące na długiej rabacie po jednej stronie chodnika.


Na samym przodzie widoczna jest zimozielona,obficie kwitnąca mahonia, a  za nią przybrany w żółte różyczki krzew złotlinu japońskiego. Dalej widoczne są rozrośnięte kępy smagliczki. Obraz dopełniają kwitnące na żółto tulipany. Rosnący w półcieniu, pod starą śliwą omieg kaukaski rozświetla to miejsce swoimi licznymi, pięknymi złocistożółtymi  kwiatami. Obok altanki  żółtymi kwiatami chwali się prymula. W rogu ogródka działkowego pod wysokimi krzewami aronii
Pierwiosnek
Omieg kaukaski
rozkwitła azalia pontyjska o bardzo mocno pachnących kwiatach
Krzewy trzmieliny o kwiatach i żółto zielonych
Krzaczek o żółtych liściach
Berberys
Azalia pontyjska
Ich przyjemna woń rozpływa się po całym ogrodzie.Niedaleko azalii rośnie krzaczek o nieznanej mi nazwie.Jego  intensywnie żółte listki ładnie wyglądają na tle zielonych liści innych roślin.I jeszcze jeden ozdobny krzaczek, berberys o drobnych żółtych liściach rosnący z przodu działki,  kwitnie na żołto-zielony kolor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz